Şık Görünüme Sahip Yeni Tasarımlara Sahip Pirinç Karyola Üreticisi
Pirinç Karyola ModelleriPirinç Karyola ModelleriPirinç Karyola Modelleri
(0212) 320 19 56
cagdaspirinc@gmail.com
Yol Tarifi Al

Pirinç Karyola Temizliği

Dekoratif alanda oldukça fazla tercih edilen pirinç malzemeler, zaman içerisinde parlak ve ışıltılı renklerini kaybederler. Pirinç malzemelerin içeriğinde ; Çinko ve Bakır gibi maddeler bulunmaktadır. Bu malzemelerin az veya fazla olması renk tonlarında değişmelere neden olabilir.

Evde kolay ve elinizde bulunan doğal ürünler ile tüm pirinç malzemeleri nasıl temizleyebileceğiniz konusunda paylaştığımız yazımızı alt kısımda bulabilirsiniz.

Pirinç Malzeme Nasıl Temizlenir ?

Tüm metal malzemelerde kullanıma bağlı olarak kararma ve matlaşma gibi problemler ortaya çıkabilir. Renkleri ve dikkat çeken özellikleri ön plana alındığında pirinç malzemelerin parlak ve şık renklerinden dolayı kullanıcılar bu tür ürünleri ev dekorasyonu konusunda sıklıkla tercih etmektedir. Evde yaygın olarak bulunan doğal malzemeler ile pirinç malzemelerin temizliğini kolayca yapabilirsiniz.

  1. Temizleme esnasında Limon suyu ve sirke kullanımı ile iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.
  2. Kimyasal maddeler ile temizlemek yerine doğal yöntemler ile daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.
  3. Temizleme ve silme işlemlerini yumuşak havlu ile yaparak ürünün zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Dekorasyon alanlarında evin her köşesinde kullanılan pirinç malzemeler, dayanıklı ve görsel yönden oldukça şık bir tasarıma sahiptir. Firma olarak pirinç karyola ve benzeri malzemelerin bakımı ve temizliği konusunda uygulamalı bir şekilde temizleme yöntemlerini deneyin. Elinizin uzanmadığı yerleri temizleme işlemlerinde eski bir diş fırçası kullanabilirsiniz.

Çağdaş Metal Dekorasyon tamamen saf malzemeden üretimini yaptığı pirinç malzemeler konusunda garantili hizmet anlayışı ve geniş bayi ağı ile evinizde temizleme işlemleri yapmaktadır. Sizlere doğal yöntemler ile nasıl temizleme yapmanız konusunda bazı bilgileri paylaştık. Kullandığımız bazı özel temizleme malzemeleri ve tekniği ile ürünlerinizi daha iyi bir görünüme kavuşturuyoruz. 

Evde Deneyebileceğiniz Bazı Yöntemler
  • Pirinç karyolalarınızı temizlerken limon ve tuz da kullanabilirsiniz. Bir miktar tuzu (tercihen kaya tuzu veya deniz tuzu) yarım limona ekleyin. Daha sonra, limonla pirinci iyice ovun, parmaklarınız yapış yapış olsa da pirincin parladığını göreceksiniz! Ilık suyla durulayıp yumuşak bir bezle fazla bastırmadan silin.
  • Pirinci temizlerken, sert ve çizilmeler neden olacak malzemelerden uzak durun. Özellikle kir çıkarma işlemlerinde yüzeye domates salçası sürün ve 1 saat kadar bekletin, farkı göreceksiniz.